Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

essentiALA Pure Essence 120 ml - czysta Omega369

Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Zastanawiasz się czy potrzebujesz essentiALA - esencji kwasów omega-3,6,9? A może rozważasz podawanie jej dziecku? Nie bez powodu kwasy omega są nazwane niezbędnymi kwasami tłuszczowymi - są bowiem absolutnie niezbędne od poczęcia do późnej starości.

Choroby serca, zawał, udar, depresja, ADHD, Alzheimer, demencja, kłopoty z pamięcią czy koncentracją, nadpobudliwość, zaburzony rozwój płodu i niemowląt, kłopoty ze skórą, włosami, wzrokiem…to tylko część problemów, które kojarzone są z niedoborami omega-3 - jednego z Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych.

Spośród wszystkich kwasów wielonienasyconych to właśnie omega-3 jest najważniejsza i najdelikatniejsza, a jednocześnie najtrudniej jest dostarczyć jej odpowiednią ilość wraz z pożywieniem. We współczesnej diecie dostarczane jest tylko ok. 60% jej dziennego zapotrzebowania.

Ryby hodowlane, czyli te najczęściej goszczące na naszych stołach są ubogie w omega-3 a te dziko żyjące często bywają skażone metalami ciężkimi i wiele osób słusznie zachowuje ostrożność w ich spożywaniu. Dotyczy to również wielu produktów i suplementów z nich wytwarzanych.

Jeżeli nie ryby i produkty rybo-pochodne, to może olej lniany? Choć olej lniany jest bogatym źródłem kwasów omega-3, to posiada on równie dużo wad co zalet. Jest tuczący, szybko się psuje i zawiera związki cyjanogenne, które przy dłuższym przyjmowaniu mogą uszkadzać nerki i wątrobę. Może również zawierać pozostałość po środkach ochrony roślin i pestycydach.

Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na drogocenne kwasy omega jest nutraceutyk essentiALA, który zawiera jedynie czyste, wyizolowane i skoncentrowane roślinne kwasy omega3,6,9 wyestryfikowane z oleju lnianego. essentiALA to przede wszystkim omega-3 - aż 60% zawartości to właśnie te delikatne kwasy.

W najprostszych słowach - usunęliśmy z bogatego w kwasy omega oleju lnianego wszystko co tuczące i trujące, by została wyłącznie esencja tych kwasów w postaci estrów. Bez konserwantów, przeciwutleniaczy, czy jakichkolwiek dodatków chemicznych!!

 


Skład:

100% estry kwasów tłuszczowych o wydłużonym uwalnianiu w tym:

Omega3 α-Linolenic acid, n-3, ALA 57%
Omega6 Linoleic acid, n-6, LA 17%
Omega9 Oleic acid, n-9 17%
NKT Palmitic acid i Stearic acid 9%

W zalecanej dziennej dawce (4ml) znajduje się 2.000 mg kwasów omega-3, tj 100% dziennego zapotrzebowania. 

Nie zawiera: przeciwutleniaczy, konserwantów i alergenów. Nie wchodzi w interakcję z lekami. Nie zawiera również żadnych antyodżywczych i szkodliwych substancji występujących w oleju lnianym i olejach rybich takich jak: glicerol, metale ciężkie, amigdalina, limaryna, grupa cyjankowa czy pestycydy. 

Produkt został przebadany w zakresie znacznie wykraczającym poza polskie i unijne wymagania oraz uzyskał pozytywną opinię m.in.przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Włókien Naturalnych – Zakład Badań i Przetwórstwa Lnu.

badania


Dla kogo:

Dla dzieci i dorosłych celem uzupełnienia diety w niezbędne kwasy omega-3. Produkt jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i małych dzieci.

Kwasy tłuszczowe omega-3 ALA i omega-6 LA są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci (*). Wspierają rozwój mózgu. W przypadku osób dorosłych dodatkowo pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu i chronią serce (**). Ponadto ulegają przemianom do kolejnych kwasów z rodziny omega-3.

(*) Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia 2g kwasu ALA i dziennego spożycia 10g kwasu LA. (**) Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia 2g kwasu ALA.

Sposób użycia: 

Dorośli: 1 łyżeczka dziennie (4ml) przyjmowane jednorazowo.

Dzieci: 0,5 -1 łyżeczki dziennie (2 ml-4 ml) przyjmowane jednorazowo.


Opakowanie:

Szklana butelka 120 ml zapakowana w kartonik. Opakowanie 120ml wystarczy na miesięczną suplementację dla osoby dorosłej lub na 2 miesiące dla dziecka. 

Do produktu załączana jest ulotka z informacją o produkcie i stosowaniu.


Pochodzenie produktu:

essentiALA jest w 100% polskim produktem a proces produkcji objęty jest ochroną patentową.

Olej lniany, czyli surowiec do produkcji essentiALA znany i od dawna stosowany jako roślinna alternatywa dla oleju rybiego. Jednak omega-3 w oleju lnianym jest bardzo nietrwała, stąd już po krótkim czasie od produkcji pojawia się charakterystyczny rybi zapach, który świadczy o tym, że omega-3 już uległa utlenieniu, tworząc związki szkodliwe dla zdrowia. Aby wyeliminować jego wady, polscy naukowcy opracowali unikatową technologię pozwalającą na estryfikację, oczyszczenie i ustabilizowanie kwasów omega-3 z oleju lnianego. 


Proces produkcji:

W wielkim skrócie - w procesie estryfikacji zastąpiliśmy dużą cząsteczkę glicerolu małą cząsteczką alkoholu. Zawartość alkoholu w essentiALA jest bardzo niewielka - tyle ile np. w jogurcie czy soku jabłkowym. Na dalszym etapie wypłukiwane są wszelkie zanieczyszczenia występujące w oleju lnianym, jak pestycydy, pozostałości środków ochrony roślin czy glikozydy cyjanogenne. 

Cała produkcja odbywa się w atmosferze beztlenowej, a butelka dopełniana jest azotem. Dzięki temu kwasy omega-3 do momentu otwarcia butelki przez użytkownika nie mają kontaktu z tlenem.

Efektem produkcji jest całkowicie czysta, pozbawiona wszelkich substancji antyodżywczych  i konserwantów esencja estrów kwasów tłuszczowych.


Dlaczego estry essentiALA są lepsze od oleju lnianego i rybich?

  • Większość dostępnych na rynku suplementów omega-3 to oleje (czyli od strony chemicznej trójglicerydy). Po zażyciu omega-3 w postaci oleju, jego poziom w osoczu szybko wzrasta i następnie szybko opada (ok 3-4 godziny od zażycia nie ma już po nich śladu).
  • essentiALA utrzymuje wysoki poziom kwasów omega-3 w osoczu aż 6-razy dłużej  tj. przez 24 godziny, co potwierdzają dowody naukowe uzyskane w europejskim, populacyjnym badaniu klinicznym GISSI-HF i wykonanymi badaniami lipemicznymi w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne /ESC/ oraz Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne /AHA/ zalecają spożywanie kwasów tłuszczowych w formie estrów, ponieważ to one wykazują najwyższe działanie w profilaktyce przeciwzawałowej.
  • Kwasy omega-3 zawarte w essentiALA są idealnie świeże i długo utrzymują wysoką jakość. 

 estry oleju lnianego

omega3 wykres

Dlaczego essentiALA jest lepsza od pochodnych rybich?

  • Zawiera prawie 60% czystych kwasów omega-3, czyli pięciokrotnie więcej niż oleje rybie i trzykrotnie więcej niż tran. Pozostałe 40% to inne kwasy tłuszczowe w tym omega-6 i omega-9.Wg niezależnych badań wykonanych przez Centrum Innowacji Uniwersytetu Jagiellońskiego większość suplementów z olejów rybich zawiera do 12% a trany do 24% omega-3 - reszta to wypełniacze i dodatki.
  • Zawiera pierwotne, roślinne kwasy omega-3 ALA, z których organizm sam wytworzy sobie pochodne. W sumie z ALA organizm wytworzy 5! kolejnych kwasów omega-3, z których ostatnie to EPA/DHA (czyli te same, które są w olejach rybich i tranie). Odwrotny proces nie zachodzi - czyli przyjmując EPA/DHA nie wytworzymy kwasu ALA. Warto podkreślić, iż zgodnie z definicją WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ALA to jedyny, niezbędny kwas omega-3, który musi być przyjmowany z pożywieniem. Organizm człowieka zamienia kwasy ALA na EPA/DHA - ok 10% przechodzi ten proces, co przy zalecanej dawce 2.000 mg ALA/dobę zapewnia również 100% dziennego zapotrzebowania na EPA/DHA. Co więcej, organizm wytworzy sobie tyle EPA/DHA ile jest mu potrzebne i nie więcej - nie ma więc niebezpieczeństwa przedawkowania.
  • essentiALA może być bezpieczne stosowana przez wszystkich. Kwasy tłuszczowe pochodzenia rybiego dla odmiany zwiększają ryzyko krwawienia i z tego powodu są niewskazane dla kobiet w ciąży i podczas menstruacji, dla osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe i niesterydowe leki przeciwzapalne np. aspirynę.

 zalety


Porady dotyczące przyjmowania preparatu:

essentiALA Pure Essence najlepiej spożywać po lub w czasie posiłku. Smak produktu jest bliski neutralnemu, ale dzieciom można podawać po dokładnym zmieszaniu z sokami, produktami mlecznymi (np. jogurtami) lub innym pożywieniem.  


Dodatkowe informacje:

Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut  (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Po otwarciu przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Zalecana dawka dzienna (4ml) dostarcza 32kcal.

Preparat stanowi koncentrat kwasów tłuszczowych i może rozpuszczać niektóre tworzywa syntetyczne. Dlatego zaleca się przechowywać go w oryginalnej szklanej buteleczce. Konieczna jest ochrona przed kontaktem z plastikiem, gumą oraz PCV.

 


 

essentiALA len 


 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (78)

5 października 2016

Używam od kilku miesięcy. Zaobserwowane efekty: bardzo pozytywna zmiana wyników cholesterolu. Lekarz kazał powtórzyć wyniki... Otoczenie zauważyło że jestem spokojniejszy pomimo dosyć stresującej pracy. No i nie chorujemy. Jeśli ktoś złapie jakiegoś wirusa, to na kichaniu i katarze się kończy... Byłoby jeszcze kilka rzeczy które mógłbym napisać, ale tu już nie mam całkowitej pewności czy to nie jest sugestia. Zalety preparatu: Działa i to spektakularnie - na odporność, obniża cholesterol oraz przypadłości które nie zostały opisane na stronie i ulotce preparatu, w przeciwieństwie do oleju lnianego praktycznie jest bezkaloryczny. Wady preparatu: Problem z dawkowaniem, ciecz się trochę rozlewa i cieknie po ściance butelki, dlatego ja piję prosto z butelki i jest w porządku, ale ciężko określić porcje jaką się wzięło. Myślę, że sugerowana jedna łyżeczka dziennie to trochę za mało przynajmniej na początek. Smak i zapach - trochę mi nie pasuje, ale do tego można się bardzo szybko przyzwyczaić. Być może lepiej do czegoś dodać i wymieszać. Trudno dostępny - nie można nawet na zamówienie dostać w aptece. Trzeba uważać trzymając preparat w lodówce - gdy ścieka po butelce - reaguje z plastikiem, rozpuszcza go. Dlatego najlepiej trzymać w kartoniku. Podsumowując - ja z rodziną i znajomi którym go poleciłem systematycznie go stosujemy, u wszystkich bez wyjątku ustabilizował się cholesterol, jest w normie - wzorcowy. Polecam każdemu. Najlepiej zrobić wyniki przed stosowaniem i po miesiącu :)

5 października 2016

Nareszcie uruchomiliście sprzedaż internetową, bo strasznie trudno było kupić. Podaje mojej 6 letniej córce ten preparat i na początku nie widziałem żadnych efektów.Jednak po paru miesiącach dostrzeglem, że nie łapie żadnych infekcji a z tym wlasnie mieliśmy problem od kad pamiętam. Oczywiscie na początku mieliśmy problem z podaniem tej omegi, bo córce nie za bardzo smakowało .Teraz podajemy np.z jogurtem lub z sokiem i nie ma najmniejszego problemu. Polecam wszystkim rodzicom

6 października 2016

Jestem vege i wcześniej używałam oleju lnianego jako źródła omega3. Z pełną świadomością jego wad, ale trudno było znaleźć inne tak bogate, roślinne źródło kwasów tłuszczowych. Essentiala to de-facto olej lniany pozbawiony glicerolu i cyjanogenów - czyli samo dobre z oleju. Produkt w sam raz dla mnie. Efekty widać już po kilku tygodniach stosowania - skóra robi się delikatniejsza, włosy mocniejsze, zdecydowanie wspomaga koncentrację i zwiększa odporność na choróbska. W tym roku jesień mi nie straszna :-)

10 października 2016

Odkąd podaję essentiala swojej 3letniej córce, przestała chorować - skończyły się anginy i zapalenia oskrzeli. Bardzo pilnuje aby codziennie dostawała do śniadanka. Super produkt, nie dziwię się ze dostała nagrodę.

10 października 2016

Rzeczywiście dobrze wspiera odporność- bierzemy systematycznie i nie chorujemy. Dodatkowo obniżyła mi poziom cholesterolu - nawet mój lekarz się zdziwił, ze teraz mam doskonałe wyniki, bez drakońskiej diety.

11 października 2016

Od dawna nie daję dzieciom tranu, bo się naczytałam i naoglądałam na temat skażenia w oceanach i morzach. Ryby też staramy się ograniczyć ze względu na zawartość metali ciężkich. Trudno jest znaleźć żródło kwasów Omega3 a wiadomo że są niezbędne dla budowania odporności u dzieci. Super, że w końcu ktoś wprowadził taki produkt na rynek. Kupuję essentiale i rzeczywiście daje radę - maluchy zdrowe choć całe przedszkole choruje już od miesiąca.

12 października 2016

Moja wnuczka od dwóch lat właściwie nie przestawała chorować. Pierwsze kichnięcie było dla nas jak wyrok - od razu wiadomo było że będzie zapalenie oskrzeli, angina lub inna choroba - i antybiotyk. Od 3 miesięcy podajemy Małej essentialę - i o dziwo przestała chorować. Normalnie wrzesień i październik to była katastrofa, a teraz zdrowiuteńka. Dzięki Wam. Wygląda na to że w tym roku zaoszczędzimy na lekarzach, lekach i antybiotykach :)

3 listopada 2016

Polecam wszystkim, już po miesiącu zażywania jest poprawa w wynikach. Przede wszystkim unormował się cholesterol. Dziękuję Wam za ten produkt.

7 listopada 2016

Pierwszą butelkę kupiłam trochę niedowierzając, że naturalny produkt może mieć tak wszechstronne i dobroczynne działanie. To co zauważyłam u siebie to znacząca poprawa jakości skóry - jest nawilżona jakby od środka, napięta. Mam też wrażenie, że zawdzięczam essentiali iż nie łapię chorób. Moja córka też stała się bardziej odporna na przedszkolne zarazy. Mała ciągle narzekała, że gdy podawałam jej tran (nawet w kaspułkach) to przez cały dzień jej się odbijało. nic takiego nie ma miejsca przy podawaniu essentiala, produkt nie powoduje żołądkowych sensacji. Pije się go łatwo i zaraz po spozyciu znika z radaru :-)

7 listopada 2016

Nie jem mięsa ani ryb i rzeczywiście na rynku trudno jest kupić jakis sensowny suplement z omegą. alternatywą może być właściwie tylko olej lniany, no ale jak poczytałam ile muszę go zjeść aby dostarczyć odpowiednią ilość kwasów Omega (jakieś 1000 kcal) to wymiękłam. Super że zrobiliście ten produkt, bo to taki olej lniany w wersji 2.0 :-) bez kalorii właściwie i zamiast kilku łyżek do zupy oleju, teraz biorę łyżeczkę do herbaty essentiali.

8 listopada 2016

Pijemy, pijemy. Dzięki temu wszyscy zdrowi - szczególnie widać to u dzieci, które zupełnie przestały chorować. Mąż nie znosi smaku niestety, ale jakoś się zmusza. Odkąd zaczął stosować ma doskonałe wyniki cholesterolu - nigdy wcześniej się to nie udało. Jesli mamy czas wrzucamy do butelki gałązkę mięty. Po kilku dniach essentiala jest bardzo smaczna, miętowa.

17 listopada 2016

Brawo! Nareszcie zdrowe i bezpieczne źródło Omega-3. Mam zwyczaj czytać etykiety produktów, które kupuję i cieszę się że nareszcie znalazłam coś co nie zawiera dodatków i wypełniaczy. No i ma najwięcej na rynku kwasów Omega-3. Kupiłam 4 tygodnie jedno opakowanie na próbę - wracam do Was po kolejne. Macie we mnie wiernego klienta.

10 grudnia 2016

Bardzo dobry preparat. Po 3ch tygodniach czuję różnicę. Mam wrażenie, że poprawił mi się wzrok, a na pewno koncentracja. Skóra na łokciach z którą od zawsze miałam problemy (suchość) nagle zrobiła się miękka i nawilżona. Smak jest taki sobie, ale można się przyzwyczaić.

13 grudnia 2016

ciekawe

13 grudnia 2016

Od którego roku życia można brać ten preparat?Ja mojemu rocznemu synkowi podaje MOLLERS BABY Przeczytałam artykuł ''Ściek w pigułce, czyli coś o „tranie” i przyznam że się przeraziłam. @ASIA - na essentiALA nie ma ograniczeń wiekowych. Może być podawana kobietom w ciąży oraz małym dzieciom. Jest ultra-czysta i nie alergizuje.

14 grudnia 2016

Produkt bardzo interesujący, ciekawi mnie tylko, jaka jest przydatność do spożycia po otwarciu? Po kontakcie z atmosferą kwasy zaczną się utleniać... @Marta. estry essentiALA są znacznie bardzie stabilne od oleju lnianego. Przydatność to 36 miesięcy dla produktu oryginalnie zamkniętego. Po zerwaniu plomby 3 miesiące.

14 grudnia 2016

Świetny produkt, tylko dlaczego tak wyśrubowane koszty wysyłki? Cena produktu do najniższych nie należy, mając to na uwadze i dodając koszty wysyłki robi się z tego trochę droga impreza. 19 zł za kuriera a można by taniej np. in-postem!? @AnkA - oczywiście można zamówić dostawę przez Paczkomaty Inpost.

16 grudnia 2016

fatalny smak, drogo @mama estry oleju lnianego mają smak zbliżony do neutralnego. Jest to płyn o lekko oleistej konsystencji. Nie dodajemy cukru ani innych dodatków smakowych dlatego trudno mówić o "smakowitości". essentiALA można dodać do jogurtu lub sałatki, wówczas suplementuje się całą rodzinę właściwie w sposób niezauważony. Poza tym smak jest kwestią gustu :-)

18 grudnia 2016

Świetnie smakuje jak na coś co powstało z oleju lnianego.

21 grudnia 2016

Mam pytanie, czy produkt trzeba przzechowywać w lodówce czy można w temperaturze pokojowej? @Beata H zamkniętą butelkę można przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu w lodówce i zużyć w ciągu 3 miesięcy

28 grudnia 2016

Czy to normalne ze produkt ma zapach oleju? Kupiłam dwie butelki i obie pachną tak samo. Zastanawiam się czy podawać dzieciom? @Wiola produkt powstaje z oleju lnianego. Właściwie jest bez zapachu i ma neutralny smak. Jednak ze względu na to, iż nie dodajemy do essentiALA żadnych dodatków, poprawiaczy i ulepszaczy, produkt ma lekki posmak i zapach oleju lnianego (świeżego). Może Pani podawać dzieciom - naturalnie w ramach terminu przydatności do spożycia. Produkt należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od zerwania plomby.

6 stycznia 2017

kupiłam i używam od 4 tygodni. Do tej pory używałam tranu, ale po przeczytaniu informacji skąd pochodzi przerzuciłam się na essentiala. Jak dla mnie smak jest taki sobie - choć o niebo lepszy od tranu. Co najważniejsze nie odbija się po niej rybą, co często się zdarza pijąc tran. Mam wrażenie że zaczęłam lepiej widzieć - wyostrzył się wzrok. Zapytałam lekarza czy to możliwe że od Omega, który potwierdził że tak, ponieważ włókna nerwowe są z niej zbudowane. Zamierzam kontynuować suplementację. Cieszę się że tak dobry produkt ma polskie korzenie! tak trzymać!

13 stycznia 2017

Czy może być podawane rocznemu dziecku? @ tak, może być podawany. Wszystkie badania dostępne są w zakładce https://essentiala3.pl/pl/i/Jakosc/14

15 stycznia 2017

Brak tego typu produktu w kapsułkach to jakaś paranoja. Zacznę kupować regularnie gdy poza wiedzą o żywieniu uzupełnicie swoją wiedzę o biznesie i stworzycie produkt, przy którym nie muszę się babrać z łyżeczkami i mogę go włożyć do PillBoxa. @dziękujęmy za opinię. Dostępne na rynku materiały do produkcji kapsułek składają się z żelatyny (produkowanej w kości i tkanek łącznych zwierząt), plastyfikatora, wody, barwników, substancji poprawiających smak i zapach oraz środków konserwujących. Zależało nam na tym aby essentiALA miała tylko zdrowe składniki, dlatego nie zdecydowaliśmy się na dokładanie takich dodatków.

19 stycznia 2017

Zaintrygował mnie Wasz produkt tym bardziej, że obecnie jestem w 23 tyg ciąży. Do tej pory przyjmowałam kawsy DHA z alg w postaci tabletek. Ale po przeczytaniu informacji o waszym produkcie mam ochotę wypróbować go. W jakiej ilości kobieta w ciąży może/ powinna spożywać EssentiALA? @ essentiALA jest rekomendowana dla kobiet w ciąży. Zalecana dawka to 5-10 ml.

24 stycznia 2017

A mam pytanie czy ktoś stosował kto choruje na łuszczyca ??? @Kasia - essentiALA bardzo dobrze działa na pacjentów chorujących na łuszczycę. Zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz - stąd kremy z estrami https://essentiala3.pl/pl/p/Krem-regeneracyjny-z-Omega-3-150-ml/48

1 lutego 2017

proszę powiedzieć, czy można stosować w trakcie chemioterapii ? @ Irena - w zakresie suplementacji w czasie leczenia onkologicznego należy się skonsultować z lekarzem prowadzącym. Jeśli lekarz zaleca suplementację Omega-3 to essentiALA jest świetnym rozwiązaniem ze względu na ultra-czystość i brak jakichkolwiek dodatków.

2 lutego 2017

Super produkt, świetnie działa - zero chorób w rodzinie. Smak jest wątpliwy, no ale rozumiem, że jest to ekstrakt z lnu, bez żadnych dodatków smakowych. My podajemy dziecku z sokiem jabłkowym.

5 lutego 2017

Jaka dawka dla matki karmiącej? Niemowlak ma 2mce. @ Silesiana - można podwoić dawkę tj do 8 ml

5 lutego 2017

Super produkt. Smaczny może nie jest ale za to niesamowite wartości. Przydało by się dopracować butelkę bo strasznie się po niej leje. Pozdrawiam @ Kamil, pracujemy nad "korkiem niekapkiem". Mamy nadzieję niedługo wprowadzić.

5 lutego 2017

Super produkt. Smaczny może nie jest ale za to niesamowite wartości. Przydało by się dopracować butelkę bo strasznie się po niej leje. Pozdrawiam

9 lutego 2017

pisze sie dużo o prawidłowej proporcji pomiędzy omega 3 a omega 6. Czy ten produkt zawiera także omega 6, a tym samym czy są właściwe proporcje? czy też należy jeszcze dodatkowo brać omega 6? @Krzysztof - essentiALA zawiera Omega-3, 6,9. Na blogu znajdzie Pan wszystkie informacje pomiędzy kwasami https://essentiala3.pl/pl/blog/92-osob-nie-wie-lub-jest-w-bledzie.../5

11 lutego 2017

Czy można stosować bezpośrednio na skore i co to są mono-cząsteczki? @Justyna - po rozbiciu trójglicerydu (oleju) powstają pojedyncze cząsteczki o rozmiarze znacznie mniejszym niż te występujące w olejach. W dużym skrócie - w oleju do jednej cząsteczki glicerolu są doczepione 3 cząsteczki kwasu (stąd nazwa trójgliceryd). W estrach jest pojedyncza cząsteczka Omega o znacznie mniejszym rozmiarze. Estry można stosować bezpośrednio na skórę, na której występują problemy - np ATZ.

17 lutego 2017

Mogli by państwo uprzedzić że wypicie łyżeczki tego jest znacznie mniej przyjemne niż oleju lnianego. @ Robert - essentiALA nie jest smaczna - jest to ekstrakt z oleju lnianego bez dodatków smakowych. Proponujemy podawać z sokiem jabłkowym, w zasadzie nie czuć smaku essentiALA.

21 lutego 2017

Dziś dostałem produkt,ale jeśli chodzi o smak to niestety w smaku jest jak olej lniany ,a piszecie że bezsmakowy!!! @ nie podajemy informacji iż produkt jest bezsmakowy. Smak jest określony jako neutralny - jest to wyciąg, esencja z oleju lnianego. Nie dodajemy żadnych dodatków smakowych, aby zachować wszystkie wartości pro-zdrowotne. Rekomendujemy suplementować np z sokiem jabłkowym - wówczas w zasadzie smaku nie czuć.

24 lutego 2017

Ciekawe, naprawdę ciekawe.

25 lutego 2017

Dobry produkt dla ludzi mających zły balans omega-3 do omega-6.

26 lutego 2017

Preparat z opisu wydaje się być idealny w porównaniu z innymi ofertami Omega 3 dostępnymi na rynku.Nie rozumiem dlaczego pozbawienie w procesie technologicznym amigdaliny ma być zaletą preparatu. @Jerzy - amigdalina jest związkiem szkodliwym, występującym naturalnie w lnie czy oleju lnianym. Usuwamy ją ponieważ amigdalina rozpada się po pochodnych cyjanku, który jest silną trucizną.

28 lutego 2017

Witam! Mam pytanie: Czy ten preparat bierze się przez cały rok, czy tylko w okresie jesienno-zimowym ( tak od września do marca/kwietnia)? @ Karolina - suplementacja kwasami Omega-3 jest zalecana przez cały rok.

7 marca 2017

Dopiero zamierzam używać. Mam pytanie: czy Wasz preparat można stosować równolegle do pasty dr.BUDWIG- czy też on zastępuje tę pastę? @ Jacek Jaroszewski - essentiALA zastępuje Pastę Budwigową. Nie ma potrzeby jej stosowania, ponieważ w 1 łyżeczce do herbaty (4ml) znajduje się dzienne zapotrzebowanie na kwasy Omega-3 (2.000 mg).

7 marca 2017

Jak małemu dziecku można podawać Essentialę? Mam dwumiesięczne dziecko i zastanawiam się, czy mogę zacząć podawanie mu takiej formy kwasów omega.@ Anna, najlepiej aby karmiąca Mama się suplementowała. Maluszek otrzyma Omega-3 z mlekiem Matki, bez konieczności wprowadzania dodatkowych produktów do diety. Takie maluszki najbardziej lubią mleko Mamy :-)

12 marca 2017

Czy wysyłacie za granicę? Do UK dokładniej;) @ Ela - tak wysyłamy do wszystkich krajów europejskich. W trakcie składania zamówienia można wybrać kraj dostawy

15 marca 2017

Czy możliwe jest obniżenie w procesie produkcji ilości omega 6 w tym oleju? @ Katarzyna - pracujemy nad technologią umożliwiającą produkcję czystych kwasów Omega-3. W essentiALA znajdują się kwasy Omega3,6,9

16 marca 2017

Czy to normalne, ze produkt ma gorzki smak? @ gorzkawy smak jest związany z obecnością polifenoli, które występują w oleju lnianym, również w świeżo tłoczonej oliwie z oliwek. Polifenole stopniowo zanikają. Gorzkawy smak niweluje np sok jabłkowy - essentialę można wlać do niewielkiej ilości soku i w takiej formie pić.

16 marca 2017

Niedawno zaczęłam brać esentiALA, ale zatknęłam się na artykuł który mówi o unikaniu przez kobiety fitoestrogenów zawartych w nasionach lnu. Podobno nie mogą spożywać nasion lnu i oleju lnianaego kobiety w ciąży, małe dzieci, oraz kobiety , które miały choroby nowotworowe.Czy esentiALA ma fitoestrogen w sobie? Co z jej bezpieczeństwem pod tym względem? Jestem w ciąży i szczerze przestraszyłam się tego, że estrogen z lnu jest w większej dawce w esentiali(tak podejrzewam skoro jest skoncentrowany)niż w samych nasionach i mogę zaszkodzić i dziecku i sobie. Czekam na odpowiedz.@Wiktoria - w essentiALA nie ma fitoestrogenów, są one usuwane w procesie produkcji koncentratu.

16 marca 2017

Dziękuję za odpowiedź. A co z fitoestrogenami w oleju lnianym? Substancje te zaburzają gospodarkę hormonalną. ALA w oleju lnianym tylko w minimalnym stopniu przekształca się do EPA i DHA @ Katarzyna, średnia konwersja ALA do EPA/DHA to 10%. W dawce dziennej essentiALA znajduje się 2.000 mg kwasów pierwotnych, które mogą się przekonwertować do ok 200 mg kwasów wtórnych. Więcej o tym piszemy na bogu https://essentiala3.pl/pl/blog/Omega-3-ALA/1. Fitoestrogeny są usuwane podczas procesu produkcji essentiALA.

20 marca 2017

Czy zalewanie całych nasion siemienia wrzątkiem nie powoduje tzw. cyjanogenezy? @ nie, zalanie wrzątkiem powoduje "ścięcie" enzymu, który ją inicjuje.

21 marca 2017

Świetny produkt, mam porównanie do innych źródeł Omega, bo od wielu lat sama stosowałam i daję swoim chorowitym dzieciom. Odkąd zamieniłam rybie Omegi na essentialę, skończyły się choroby u mnie i u dzieci. Nie wiem jak to działa, ale DZIAŁA. Z czystym sercem mogę polecić wszystkim Mamom.

22 marca 2017

Witam serdecznie. Produkt bardzo dobry. Sama zaczęłam go spożywać od 2 miesięcy i chciałam zacząć go wprowadzać do diety mojego 8 miesięcznego syna. Niestety nie chce go pić z łyżeczki. Czy mogę mieszać te pół łyżeczki oleju z mlekiem modyfikowanym? @ Agnieszko - tak, można mieszać z dowolnym pożywieniem. Dzieciom najlepiej podawać z sokiem jabłkowym.

22 marca 2017

Czy ten olej zawiera cyjanogeny z oleju lnianego? @ Jula, essentiALA jest ultra-czysta. Usuwamy z oleju lnianego to co szkodliwe (glicerol i cyjanogeny) a zostawiamy jedynie to co zdrowe.

26 marca 2017

Czy ten produkt zawiera fitosterole? Jeżeli tak, to w jakiej ilości? @ Jula essentiALA nie zawiera fitoestroli

5 kwietnia 2017

Podaje omege 3 mojemu 10miesiecznemu synkowi, mam pytanie czy musze mu dodatkowo podawac witamine D? Czy juz w nim jest zawarta? @Karolina, w essentiALA nie ma wit D3. essentiALA jest czystą esencją kwasów Omega.

5 kwietnia 2017

witam, czy można zmienić formę wysyłki np na inpost? w tej chwili jest tylko do wyboru Bezpieczna paczka kurierska - szkło za 14zł!!? @Łukasz, essentiALA jest produktem pro-zdrowotnym, pakowanym w szkło. Ze względów bezpieczeństwa i zachowania wysokiej jakości produktu zdecydowaliśmy się przesyłki kurierskie. Dzięki temu produkt jest dostarczany do Klienta w 1 dzień i mamy pewność, że nie leży przez kilkanaście dni w skrzynce narażonej na zmiany temperatury.

5 kwietnia 2017

Jako kobieta w ciąży przyjmuje Państwa produkt, niestety jest to dla mnie męczarnia. Smak oleju jest fatalny, myślę ze w najbliższej przyszłości powinniście się zastanowić nad kapsułkami. Druga sprawa dozowanie z buteleczki na łyżeczkę jest dość skomplikowane, zawsze się rozlewa. Co do jakości nie chce się wypowiadać, bo stosuje olej niecały miesiąc. @ Natalio, essentiALA nie jest produktem smacznym, ponieważ nie dodajemy do niej żadnych dodatków. Jest to produkt wy-estryfikowany z oleju lniany z którego usuwamy szkodliwe substancje. Dzięki temu zostaje tylko to co zdrowe. Pracujemy nad dozownikiem. Dziękujemy za opinię.

7 kwietnia 2017

Coś zbyt REWELACYJNY, zwłaszcza cena! Wiele opinii (90%) zadziwiająco pozytywnych! Niech wam będzie!

8 kwietnia 2017

Witam, mam niedoczynność tarczycy i straszny problem z utratą wagi.

25 kwietnia 2017

Smak da się zaakceptować -szczególnie przy swiadomości, ze dzięki temu mniej jest dodatkowych substancji. Ale mam pytanie. Zaczęłam stosować EssentiALA, przechowuję w lodówce w temp. 3st. Czy mętnienie oznacza, że EssentiALA się psuje? A nie minęły jeszcze 3 miesiące (kupione 16 marca i wtedy otwarta butelka). W przedtem zupełnie przezroczystym płynie pojawiły się teraz jakby kłaczki. Dodam, że używamy zawsze czystej łyżeczki i nie pijemy bezpośrednio z butelki. I przy okazji chciałabym się upewnić, czy można bezpiecznie stosować przy karmieniu piersią. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

9 maja 2017

Piję essentiALA od miesiąca razem z synem. Jestem bardzo zadowolona! Syn był bardzo szczupły, a teraz jest trochę pulchniejszy :) przy tej samej diecie. (Ma nietolerancje pszenicy). Jest też bardziej spokojniejszy. Ja natomiast, nie mam tak bardzo suchej skóry. :) Jest to dopiero miesiąc, więc poki co tyle obserwacji. Po kolejnym miesiącu napiszę dalsze... Jak nalewam do łyżki, to czasami się wylewa. Zamierzam kupić strzykawkę, wtedy będzie idealny dozownik, chyba że wymyślicie dozownik wcześniej :) Kapsułek nie chcę :) Jestem bardzo zadowolona! Smak też jest bardzo dobry :)

14 października 2017

Proszę - wypuśćcie wersję w kapsułkach. Myślę, ze większość osób przeboleje tą żelatynę, którą w końcu i tak spożywany w wielu innych rzeczach. Dajcie ludziom wybór - ci którym zależy na paranoicznej czystości formy niech się bawią z łyżeczkami, ale ci dla których liczy się też wygoda i smak (a ten do przyjemnych nie należy), niech mają te swoja kapsułki. Wam to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie myślę - będziecie mieć większą klientelę. Sądzę, ze nawet przekraczającą obecną. Ja od lat przyjmowałem tran w kapsułkach. Jak próbowałem go pić, to zabawa kończyła się po tygodniu, bo mnie odrzucało. Z EssentiALA jest podobnie - chętnie bym to przyjmował, bo przekonaliście mnie co do wartości prozdrowotnych, ale na chwilę obecną to ja się cieszę, że zamówiłem tylko jedną buteleczkę, a nie kilka jak początkowo zamierzałem, właśnie ze względu na smak. Więc co lepsze - przyjmować w kapsułkach czy nie przyjmować wcale?

27 października 2017

Dla mnie super produkt. Zaczęłam podawać córce w końcu sierpnia. Od września w przedszkolu trzy miesiące bez żadnej przerwy. Polecam wśród znajomych, naprawdę warto.

23 listopada 2017

Witam, EssentiAla pijemy od początku maja. Syn ma prawie 3 lata, dostaje pół łyżeczki codziennie(na szczęście olej mu smakuje!), nie choruje mimo, że ma kontakt z chorymi dziećmi i dorosłymi(nie unikamy tego). W wakacje panowała w naszej okolicy choroba bostońska. Syn przeszedł ją bardzo łagodnie tzn. wieczorem dostał plamek na stopach i dłoniach i pół godziny miał stan podgorączkowy a rano obudził się bez jakichkolwiek objawów. Nawet lekarz był zdziwiony. Zauważyliśmy duży wzrost odporności w całej rodzinie. Ja wraz z mężem również nie chorujemy, chociaż nie pijemy oleju tak regularnie jak syn. Jemu wyjątkowo smakuje a ja muszę szybko coś przegryźć, żeby zabić smak w ustach bo ledwo przechodzi mi przez gardło. Mimo to wiemy, że działa! Polecamy i stosujemy nadal :)

15 grudnia 2017

Czy jeśli karmię moje dziecię piersią i tak jak czytałam wyżej, podwoje dawkę to czy nadal dziecko muszę suplementować witaminą d ? @Anna Wyszecka - essentiala nie jest źródłem wit D, lecz kwasów Omega 3, dlatego nie zastępuje suplementacji witaminy D

16 grudnia 2017

Polecam w 100% Jedynymi minusami są rzeczy o których już wcześniej ktoś pisał tzn. dozownik oraz smak (doskonale wiem dlaczego taki,Ale muszę przyznać że niezbyt przyjemny ;) moje sześciolatki po 2 tyg codziennego stosowania mówiły już że nie taki zły, a po miesiącu że nawet dobry ;) i faktycznie podnosi odpornosc.

4 lutego 2018

Ja dopiero kupilam Kilka butelek z polecenia mojego wspanialego lekarza ktory dokladnie mi wytlumaczyl jak bardzo innowacyjnym jest Wasz wspanialy produkt I ma tak malo kalorii, naprawde mamy szczescie ze to Polscy naukowcy go stworzyli a nie Japonczycy bo by kosztowal pewnie 20 razy wiecej, ja just pilam olej z konopii I lnu I watroby dorsza i td it'd i na pewno nie bede narzekac na smak Essentiala , bo to taki szczegol jaki ma smak , pewnie tylko kupie wiecej dla moich znajomych we Wloszech i Anglii I Japonii bo oni niestety nie maja takiego szczescia w dostepie do Togo produktu. Gratuluje wytrwalosci I cierpliwisci naukowcom w stworzeniu takiej unikalnej formuly. Wielkie brawa!!!

17 kwietnia 2018

Kwas alfa-linolenowy musi ulec przemianie do EPA i DHA. Niestety efektywność tej przemiany wynosi zaledwie 5 %. Czy zwiększenie dawki do 2 łyżeczek dziennie zwiększy też efektywność przemiany do EPA i DHA? @Czesław Sajdak, przemiana zgodnie z badaniami wynosi średnio 10-11%, co przy zalecanej suplementacji 4ml daje 2000mg kwasów ALA, przy konwersji 10% jest to 200 mg EPA/DHA - czyli zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia dawka dzienna. Co ważne jeśli organizm potrzebuje więcej EPA/DHA to sobie sam wytworzy z ALA. Kobiety karmiące i w ciąży mają konwersję nawet powyżej 20%, bo ich organizm musi zapewnić Omega3 również dziecku.

26 kwietnia 2018

czy można podawać dziecku EssentiAla równocześnie z olejem z czarnuszki, który także zawiera omega 3,6 i 9? Jeśli tak, to w jakich proporcjach? @ Miśka, nie ma przeciwskazań w zakresie podawania z innymi produktami, szczególnie naturalnymi. Olej z czarnuszki może być spożywany przy suplementacji essentiALA.

28 października 2018

Super produkt. Jedyna wada to butelka. Proponuję zaopatrzyć się w pipetę do odciągania tłuszczu :) jest taka, nawet z marką :)

28 listopada 2018

Produkt warty polecenia. Wzmacnia odporność i to naturalnie.Nie ma nic lepszego. Dla dzieci wspaniały. Kupiłam już 2 razy i jeszcze nieraz zakupię.

6 grudnia 2018

W moim przypadku sprawdza się, jest ok. Przede wszystkim nie choruję, mimo że jestem alergikiem a smog mamy na Zagłębiu jak breja. Narazie trzymam się . A essentialę zamawiam już nie pamiętam który raz. Dla siebie rodziców dziś również dla koleżanki. Mnie pomaga , warto spróbować . Porównując koszt zakupu z kosztami ponoszonymi podczas choroby, to niewielki wydatek.

16 stycznia 2019

Czy na dnie butelki może tworzyć się osad? @Anna, tak. Jest to zjawisko normalne. Produkt jest naturalny i osad również

6 lutego 2019

Dzien dobry, Robicie dostawy do Irladni? Jesli tak jaki jest koszt wysylki? @ Kasia. Tak, wysyłamy na cały świat. Koszt wysyłki zależy od wybranej opcji. Prosimy o kontakt shop@essentiala3.pl

15 lutego 2019

Mam dylemat, karmię piersią 3 latka. Jaką dawkę powinnam brać? czy sama 4ml, a dziecku osobno podać 2ml, czy też ja mam zwiększyć dawkę i ile powinno to być, aby nie przesadzić ? Smak dla mnie jak olej, gorzki posmak. Butelka, jak z syropu dla dziecka, cieknie przy każdej próbie wlania na łyżeczkę, a szkoda taki produkt tak marnować i za taką cenę. Dajcie w końcu jakiś dozownik, żeby tak się nie lało ! Pozdrawiam

15 lutego 2019

Mam dylemat, karmię piersią 3 latka. Jaką dawkę powinnam brać? czy sama 4ml, a dziecku osobno podać 2ml, czy też ja mam zwiększyć dawkę i ile powinno to być, aby nie przesadzić ? Smak dla mnie jak olej, gorzki posmak. Butelka, jak z syropu dla dziecka, cieknie przy każdej próbie wlania na łyżeczkę, a szkoda taki produkt tak marnować i za taką cenę. Dajcie w końcu jakiś dozownik, żeby tak się nie lało ! Pozdrawiam

29 października 2019

Kiedy zostawiłem plastikową strzykawkę w resztkach oleju końcówka rozpuściła się. Jak to się ma do naszych przełyków i żołądka? Czy jest to bezpieczne? Szczególnie dla dzieci. Dziękuje @Wojciech essentiALA to koncentrat kwasów Omega. Mogą one wchodzić w reakcję z niektórymi PLASTKAMI i je nawet rozpuścić. Taka informacja znajduje się zawsze pod opisem produktu! Dla człowieka działanie kwasów ALA jest jedynie dobroczynne :-)

26 lipca 2020

26.07.2020 Używam od 1,5 roku. EssentiaALA jest nadzwyczajne w swym działaniu. Diagnozowałam bezskutecznie u wielu specjalistów ( neurolog, kardiolog,audiolog, neurochirurg) uporczywe zawroty głowy i brak równowagi przy chodzeniu. Po zażywaniu tego preparatu przez około 3 miesiące te dolegliwości całkowicie zniknęły. Poza tym unormowały się trójglicerydy i nie przeziębiam się. Smak jest niedobry, szczególnie pod koniec płynu w buteleczce kiedy zawartość się jednak utleniła ,i kształt buteleczki wymaga chyba przemyślenia przez producenta bo ciężko z niej nalać bez wycieku po butelce. Ale te wady to drobiazg w porównaniu z zaletami: wysokie stężenie w małej objętości i skuteczność działania. Pozdrawiam Twórców tego produktu.

11 września 2020

EssentiAla używam systematycznie już parę lat. Efekty w obniżeniu cholesterolu były bardzo szybkie - chyba nie wypiłam jeszcze dwóch butelek, gdy cholesterol spadł mi o około 30 punktów.Napisałam o tym co namacalne - udowodnione wynikami. Z mego polecenia pije już dużo osób. Polecam

13 października 2020

Wiele osób na tym forum ma kłopot z dawkowaniem, ze względu na konsystencję essentiAla rozlewa się. Ja stosuję strzykawkę taką jak dołącza się do Nurofenu i pozbyłem się tego problemu.

8 sierpnia 2021

Bardzo polecam zarówno produkt jak i sprzedawcę. Po zażywaniu go przez 4 m-ce czuję się zdecydowanie lepiej i poprawiły mi się wyniki krwi. Co do sprzedawcy to pełen profesjonalizm. InPost zgubił moja paczkę, napisałem do nich i powiedzieli, że wszystko z nimi załatwia, a mi wysłali nowa paczkę z produktami. Moim zdaniem bardzo wyjątkowe zachowanie i wcześniej się z takim nie spotykałem.

Submit
Polecane produkty
essentiALA Pure Essence 2x120 ml - czysta Omega369
essentiALA Pure Essence 2x120 ml - czysta Omega369

88,00 zł

Cena regularna: 98,00 zł

Najniższa cena: 88,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl