Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

EssentiALA Pure Essence 8-pack

essentiALA - Omega 3 Pure Essence
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 337,00 zł 392,00 zł 337.00
ilość szt.

Opis


 8 miesięczna suplementacja dla dorosłej osoby w super cenie. Kupując ten zestaw oszczędzasz 55 zł!


 

essentiALA - 90% koncentrat niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6,9 w postaci ultra łatwo przyswajalnych monocząsteczek ALA,  wyizolowanych z najwyższej jakości oleju lnianego. Zespół niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6,9 zwany jest witaminą F.  

1 butelka wystarczy na miesięczną suplementację dla osoby dorosłej lub 2 miesięczną dla dziecka.

 


 

                                    zalety essentiALA                                   zalety essentiALA2

 


 

Najczystsze i najbezpieczniejsze źródło kwasów Omega 3, 6, 9.

  • zawiera 60% czystych kwasów Omega-3 pochodzenia roślinnego (ALA),
  • kwas ALA to jedyny niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy Omega-3, którego organizm nie potrafi wytworzyć i musi być dostarczany z pożywieniem,
  • Zawiera trzykrotnie więcej Omega-3 niż Omega-6, dzięki czemu wspomaga utrzymanie właściwych proporcji pomiędzy Omega-3 i Omega-6 w diecie XXI wieku. 
  • doskonale przyswajalna formuła mono-cząsteczek,
  • ultra-czyste kwasy Omega - bez glicerolu, konserwantów czy dodatków.
  • porcja dzienna Omega-3 w postaci estrów essentiALA to jedynie 32 kcal, 
  • wygodna suplementacja - podana raz dziennie, utrzymuje wysoki, stabilny poziom kwasów Omega-3 w osoczu aż przez 24 godziny po spożyciu (a nie przez 3 godziny, jak ma to miejsce w przypadku oleju lnianego i rybiego),
  • ultra-bezpieczna - nie wchodzi w interakcję z lekami, nie uczula. Rekomendowana dla kobiet w ciąży i małych dzieci.

 


 

essentiALA w postaci monoestrów kwasów Omega 3,6,9 to samo najlepsze wyizolowane z w oleju lnianego, bez szkodliwych substancji występujących w oleju lnianym i olejach rybich takich jak: glicerol, metale ciężkie, amigdalina, limaryna, grupa cyjankowa czy też pestycydy.

Produkt został przebadany w zakresie znacznie przekraczającym polskie i unijne wymagania oraz uzyskał pozytywną opinię.

         

Więcej na temat badań oraz specyfikacji znajdziesz w zakładce Jakość.


 

Skład: 

Ultra-czyste, naturalne kwasy tłuszczowe wyizolowane z oleju lnianego:

Omega-3 omega-6NKT

Nie zawiera: przeciwutleniaczy, konserwantów, polepszaczy, alergenów, metali ciężkich, cyjanogenów, glicerolu. Nie uczula, nie wchodzi w interakcję z lekami. 

 


 

Dawkowanie: 

Dorośli: 1 łyżeczka dziennie (4ml).
Dzieci: 0,5 -1 łyżeczki dziennie (2 ml-4 ml).

Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut  (zamiennik) zróżnicowanej diety.

 


 

essentiALA len 

Dlaczego kwasy Omega 3 w postaci ALA?

Kwas tłuszczowy Omega 3 ALA jest najmniejszym z kwasów Omega 3 i jest prekursorem „dłuższych” kwasów Omega 3 EPA i DHA.Kwasy Omega-3 wspierają prawidłowy rozwój dziecka oraz chronią układ sercowo naczyniowy u osób dorosłych.

Przy suplementacji kwasów Omega-3 w postaci ALA (najkrótszego kwasu tłuszczowego) nasz organizm sam syntetyzuje pochodne „dłuższe” kwasy Omega 3 tj. EPA i DHA - bezpiecznie i nie więcej niż ich potrzebuje.

Badania naukowe wskazują, że suplementacja kwasami Omega-3 w postaci EPA, DHA (np. pochodzenia rybiego) zwiększa ryzyko krwawień, dlatego nie są one wskazane dla kobiet w ciąży, podczas menstruacji czy przed zabiegami chirurgicznymi. W przypadku suplementacji essentiALA - czyli kwasami pierwotnymi, takie niebezpieczeństwo nie występuje.

 


 

Dlaczego kwasy Omega 3 w postaci estrów?

W opatentowanym procesie produkcji monoestrów essentiALA z oleju lnianego, zastąpiliśmy dużą cząsteczkę glicerolu małą cząsteczką alkoholu. Dzięki temu essentiALA jest nie tylko niskokaloryczna, ale również dzięki swojemu małemu rozmiarowi, łatwo przyswajalna. W przeciwieństwie do trójglicerydów (np. oleju rybiego czy lnianego) nie obciąża wątroby. Dodatkowo w czasie procesu produkcji usuwane są wszystkie zanieczyszczenia, naturalnie występujące w oleju lnianym, jak np pestycydy, pozostałości środków ochrony roślin czy glikozydy cyjanogenne. 

essentiALA w postaci monoestrów utrzymuje wysoki i stabilny poziom kwasów Omega-3 w osoczu aż do 24 godzin, podczas gdy trójglicerydy (czyli oleje) są metabolizowane przez szereg lipaz,  zużywane głównie na cele energetyczne - a zawarte w nich kwasy Omega 3 „znikają” z organizmu po ok 3-4 godzinach.

essentiALA ma postać estrów, które umożliwiają koncentrację kwasów Omega 3,6,9 do poziomu aż 90%. W jednej łyżeczce 4ml znajduje się aż 2g kwasu Omega-3.

estryfikacja

 


 

Dlaczego essentiALA jest lepsza od oleju lnianego?

essentiALA to esencja tego co w oleju lnianym najlepsze - kwasy Omega 3,6,9 zawarte w oleju zostały skoncentrowane do poziomu 90% a produkt ustabilizowany, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporny na działanie powietrza i światła słonecznego. Cząsteczka ciężkiego i wysokokalorycznego glicerolu została zastąpiona malutką i lekką cząsteczką alkoholu. 

Ilość alkoholu w essentiALA jest śladowa (porównywalna do ilości jaka znajduje się np w soku jabłkowym) dlatego produkt może być bezpiecznie podawany małym dzieciom.

Czysty olej lniany jest olejem wysoce nienasyconym i łatwo wchodzi w reakcję z tlenem. Proces ten jest potocznie zwany jełczeniem. 

Opatentowany proces produkcji essentiALA jest przeprowadzany w ochronnej atmosferze azotu, dzięki czemu essentiALA przed otwarciem butelki nie ma kontaktu z tlenem. Oznacza to, że posiada najwyższą aktywność zdrowotną i zachowane są delikatne podwójne wiązania kwasów Omega.

essentiALA Omega-3

 


 

essentiALA vs ryby i tran

Ryby morskie wytwarzane z nich oleje rybie i tran są źródłem kwasów Omega 3 EPA i DHA (czyli pochodnych kwasów Omega 3 ALA).

W tłuszczu żyjących w zanieczyszczonym środowisku ryb, gromadzą się niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia dioksyny i metale ciężkie, takie jak rtęć, kadm, ołów, cynk i miedź, które są szczególnie szkodliwe dla kobiet w ciąży, matek karmiących i dzieci. W produktach bogatych w tłuszcz, takich jak tłuste ryby czy ich wątroby znajdują się też polichlorowane bifenyle. Ryby drapieżne oraz ryby długo-żyjące, podobnie jak te ze zbiorników zamkniętych bądź z ograniczoną wymianą wody (np. z Morza Bałtyckiego) zawierają więcej PCB.

Ze względu na zanieczyszczenie akwenów wiele krajów zaleca ograniczenie spożywania ryb, które kumulują w tłuszczu i wątrobie metale ciężkie.

Również Polskie Towarzystwo Pediatryczne wydało stanowisko dla kobiet w ciąży oraz matek posiadających małe dzieci dotyczące zachowania szczególnej ostrożności w spożywaniu ryb i ich przetworów.

 Więcej na temat metali ciężkich w rybach znajdziesz tu

http://ow.ly/IRH4304OvfT oraz http://ow.ly/lxse304Ovme

Kwasy Omega-3 DHA i EPA pochodzące z ryb, oleju rybiego, tranu czy wodorostów zwiększają ryzyko krwawienia i z tego powodu są niewskazane dla kobiet w ciąży i podczas menstruacji, dla osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe i niesterydowe leki przeciwzapalne, np. aspirynę.

essentiALA może być bezpiecznie stosowana przez kobiety w ciąży i małe dzieci, ponieważ organizm syntetyzuje z ALA tyle Omega 3 EPA i DHA nie więcej DHA i EPA niż mu potrzebne. 

essentiALA nie zawiera konserwantów, czy dodatków, jak np rozpuszczalnej w tłuszczu witaminy E, którą producenci olei rybich dodają jako przeciwutleniach.

essentiALA nie wchodzi w interakcję z lekami i została przebadana toksykologicznie. 

Dzięki temu można stosować ją w codziennej diecie i w każdym wieku.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Polecane produkty
essentiALA Pure Essence 12x120ml
essentiALA Pure Essence 12x120ml
588,00 zł 488,00 zł
szt.
essentiALA Pure Essence 2x120 ml
essentiALA Pure Essence 2x120 ml
98,00 zł 88,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl