EssentiALA Pure Essence 12 x 120 ml

Zrzut ekranu 2016-12-15 o 20.25.37.png
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 488,00 zł 588,00 zł 488.00
quantity szt.

Opis


  12 miesięczna suplementacja dla dorosłej osoby w super cenie. Kupując ten zestaw oszczędzasz 100 zł!


 

essentiALA - 90% koncentrat niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6,9 w postaci ultra łatwo przyswajalnych monocząsteczek ALA,  wyizolowanych z najwyższej jakości oleju lnianego. Zespół niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3,6,9 zwany jest witaminą F.  

1 łyżeczka do herbaty (4ml) dostarcza 100% dziennego zapotrzebowania na kwasy Omega-3 dla osoby dorosłej (2000mg).

1 butelka wystarczy na miesięczną suplementację dla osoby dorosłej lub 2 miesięczną dla dziecka.

 


 

                                    zalety essentiALA                                   zalety essentiALA2

 


 

 

Najczystsze i najbezpieczniejsze źródło kwasów Omega 3, 6, 9.

 

  • zawiera 60% czystych kwasów Omega-3 pochodzenia roślinnego (ALA),
  • kwas ALA to jedyny niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy Omega-3, którego organizm nie potrafi wytworzyć i musi być dostarczany z pożywieniem,
  • Zawiera trzykrotnie więcej Omega-3 niż Omega-6, dzięki czemu wspomaga utrzymanie właściwych proporcji pomiędzy Omega-3 i Omega-6 w diecie XXI wieku. 
  • doskonale przyswajalna formuła mono-cząsteczek,
  • ultra-czyste kwasy Omega - bez glicerolu, konserwantów czy dodatków.
  • porcja dzienna Omega-3 w postaci estrów essentiALA to jedynie 32 kcal, 
  • wygodna suplementacja - podana raz dziennie, utrzymuje wysoki, stabilny poziom kwasów Omega-3 w osoczu aż przez 24 godziny po spożyciu (a nie przez 3 godziny, jak ma to miejsce w przypadku oleju lnianego i rybiego),
  • ultra-bezpieczna - nie wchodzi w interakcję z lekami, nie uczula. Rekomendowana dla kobiet w ciąży i małych dzieci.

 

 


 

essentiALA w postaci monoestrów kwasów Omega 3,6,9 to samo najlepsze wyizolowane z w oleju lnianego, bez szkodliwych substancji występujących w oleju lnianym i olejach rybich takich jak: glicerol, metale ciężkie, amigdalina, limaryna, grupa cyjankowa czy też pestycydy.

Produkt został przebadany w zakresie znacznie przekraczającym polskie i unijne wymagania oraz uzyskał pozytywną opinię.

         

Więcej na temat badań oraz szczegółową specyfikację znajdziesz w zakładce Jakość.


 

Skład: 

Ultra-czyste, naturalne kwasy tłuszczowe wyizolowane z oleju lnianego:

Omega-3 omega-6NKT

Nie zawiera: przeciwutleniaczy, konserwantów, polepszaczy, alergenów, metali ciężkich, cyjanogenów, glicerolu. Nie uczula, nie wchodzi w interakcję z lekami. 

 


 

Dawkowanie: 

Dorośli: 1 łyżeczka dziennie (4ml).
Dzieci: 0,5 -1 łyżeczki dziennie (2 ml-4 ml).

Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut  (zamiennik) zróżnicowanej diety.

 


essentiALA len 

Dlaczego kwasy Omega 3 w postaci ALA?

Kwas tłuszczowy Omega 3 ALA jest najmniejszym z kwasów Omega 3 i jest prekursorem „dłuższych” kwasów Omega 3 EPA i DHA.Kwasy Omega-3 wspierają prawidłowy rozwój dziecka oraz chronią układ sercowo naczyniowy u osób dorosłych.

Przy suplementacji kwasów Omega-3 w postaci ALA (najkrótszego kwasu tłuszczowego) nasz organizm sam syntetyzuje pochodne „dłuższe” kwasy Omega 3 tj. EPA i DHA - bezpiecznie i nie więcej niż ich potrzebuje.

Badania naukowe wskazują, że suplementacja kwasami Omega-3 w postaci EPA, DHA (np. pochodzenia rybiego) zwiększa ryzyko krwawień, dlatego nie są one wskazane dla kobiet w ciąży, podczas menstruacji czy przed zabiegami chirurgicznymi. W przypadku suplementacji essentiALA - czyli kwasami pierwotnymi, takie niebezpieczeństwo nie występuje.

 


 

Dlaczego kwasy Omega 3 w postaci estrów?

W opatentowanym procesie produkcji monoestrów essentiALA z oleju lnianego, zastąpiliśmy dużą cząsteczkę glicerolu małą cząsteczką alkoholu. Dzięki temu essentiALA jest nie tylko niskokaloryczna, ale również dzięki swojemu małemu rozmiarowi, łatwo przyswajalna. W przeciwieństwie do trójglicerydów (np. oleju rybiego czy lnianego) nie obciąża wątroby. Dodatkowo w czasie procesu produkcji usuwane są wszystkie zanieczyszczenia, naturalnie występujące w oleju lnianym, jak np pestycydy, pozostałości środków ochrony roślin czy glikozydy cyjanogenne. 

essentiALA w postaci monoestrów utrzymuje wysoki i stabilny poziom kwasów Omega-3 w osoczu aż do 24 godzin, podczas gdy trójglicerydy (czyli oleje) są metabolizowane przez szereg lipaz,  zużywane głównie na cele energetyczne - a zawarte w nich kwasy Omega 3 „znikają” z organizmu po ok 3-4 godzinach.

essentiALA ma postać estrów, które umożliwiają koncentrację kwasów Omega 3,6,9 do poziomu aż 90%. W jednej łyżeczce 4ml znajduje się aż 2g kwasu Omega-3.

estryfikacja

 


 

Dlaczego essentiALA jest lepsza od oleju lnianego?

essentiALA to esencja tego co w oleju lnianym najlepsze - kwasy Omega 3,6,9 zawarte w oleju zostały skoncentrowane do poziomu 90% a produkt ustabilizowany, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporny na działanie powietrza i światła słonecznego. Cząsteczka ciężkiego i wysokokalorycznego glicerolu została zastąpiona malutką i lekką cząsteczką alkoholu. 

Ilość alkoholu w essentiALA jest śladowa (porównywalna do ilości jaka znajduje się np w soku jabłkowym) dlatego produkt może być bezpiecznie podawany małym dzieciom.

Czysty olej lniany jest olejem wysoce nienasyconym i łatwo wchodzi w reakcję z tlenem. Proces ten jest potocznie zwany jełczeniem. 

Opatentowany proces produkcji essentiALA jest przeprowadzany w ochronnej atmosferze azotu, dzięki czemu essentiALA przed otwarciem butelki nie ma kontaktu z tlenem. Oznacza to, że posiada najwyższą aktywność zdrowotną i zachowane są delikatne podwójne wiązania kwasów Omega.

essentiALA Omega-3

 


 

essentiALA vs ryby i tran

Ryby morskie wytwarzane z nich oleje rybie i tran są źródłem kwasów Omega 3 EPA i DHA (czyli pochodnych kwasów Omega 3 ALA).

W tłuszczu żyjących w zanieczyszczonym środowisku ryb, gromadzą się niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia dioksyny i metale ciężkie, takie jak rtęć, kadm, ołów, cynk i miedź, które są szczególnie szkodliwe dla kobiet w ciąży, matek karmiących i dzieci. W produktach bogatych w tłuszcz, takich jak tłuste ryby czy ich wątroby znajdują się też polichlorowane bifenyle. Ryby drapieżne oraz ryby długo-żyjące, podobnie jak te ze zbiorników zamkniętych bądź z ograniczoną wymianą wody (np. z Morza Bałtyckiego) zawierają więcej PCB.

Ze względu na zanieczyszczenie akwenów wiele krajów zaleca ograniczenie spożywania ryb, które kumulują w tłuszczu i wątrobie metale ciężkie.

Również Polskie Towarzystwo Pediatryczne wydało stanowisko dla kobiet w ciąży oraz matek posiadających małe dzieci dotyczące zachowania szczególnej ostrożności w spożywaniu ryb i ich przetworów.

 Więcej na temat metali ciężkich w rybach znajdziesz tu

http://ow.ly/IRH4304OvfT oraz http://ow.ly/lxse304Ovme

Kwasy Omega-3 DHA i EPA pochodzące z ryb, oleju rybiego, tranu czy wodorostów zwiększają ryzyko krwawienia i z tego powodu są niewskazane dla kobiet w ciąży i podczas menstruacji, dla osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe i niesterydowe leki przeciwzapalne, np. aspirynę.

essentiALA może być bezpiecznie stosowana przez kobiety w ciąży i małe dzieci, ponieważ organizm syntetyzuje z ALA tyle Omega 3 EPA i DHA nie więcej DHA i EPA niż mu potrzebne. 

essentiALA nie zawiera konserwantów, czy dodatków, jak np rozpuszczalnej w tłuszczu witaminy E, którą producenci olei rybich dodają jako przeciwutleniach.

essentiALA nie wchodzi w interakcję z lekami i została przebadana toksykologicznie. 

Dzięki temu można stosować ją w codziennej diecie i w każdym wieku.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl